The Best

Andrzej Piaseczny

@ScenaKultury Andrzej Piaseczny The Best Cavatina Hall w Bielsku-Białej

The Best

Andrzej Piaseczny

@ScenaKultury
zaprasza

Cavatina Hall
Bielsko-Biała, 16 listopada 2024 r. Godz. 18:00

Andrzej Piaseczny The Best

Andrzej Piaseczny jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych artystów w Polsce. Wokalista, autor tekstów, aktor i filantrop to jedynie niektóre z określeń, które opisują spektrum jego działalności.

W 1992 roku został wokalistą grupy Mafia, z którą na przestrzeni lat 1993-1996 nagrał 3 albumy – „Mafia”, „Gabinety” i  „FM”. W 1995 roku, artysta połączył siły z muzykiem Robertem Chojnackim, z którym wspólnie stworzyli album „Sax & Sex”. Wydawnictwo bardzo szybko pokryło się podwójną platyną, a Andrzej stał się niekwestionowanym idolem młodzieży.

Dwa lata później, zadebiutował jako aktor w serialu telewizji TVP „Złotopolscy”, w którym wcielał się w jedną z głównych postaci – Kacpra Górniaka. W tym samym czasie, Andrzej przygotowywał materiał na swój pierwszy solowy album „Piasek”, który miał swoją premierę w styczniu 1998 roku i krótko po premierze pokrył się platyną. Tego samego roku, razem z Kayah, prowdził galę konkursową „Debiuty” podczas Festiwalu w Opolu.
Swoje aktorskie umiejętności rozwijał także w sztukach teatralnych, takich jak „Królewna Śnieżka i Siedmu Krasnoludków”, w której grał główną rolę u boku Natalii Kukulskiej i  „Pasja”, podczas której na scenie towarzyszyła mu Justyna Steczkowska.

W 2001 roku reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu Eurowizji w Kopenhadze, a 4 lata później otrzymał główną nagrodę „Bursztynowego Słowika” za utwór „Z Głębi Duszy” podczas Festiwalu w Sopocie. W późniejszych latach sprawdził się jako trener w programach „The Voice of Poland” i  „The Voice Senior”, a także jako juror w programie „Taniec z Gwiazdami”.

@ScenaKultury Andrzej Piaseczny The Best

Udostępnij wydarzenie!

Andrzej ma na swoim koncie 9 albumów solowych, 3 z zespołem Mafia, oraz 4 nagrane wspólnie z Sewerynem Krajewskim, Robertem Chojnackim, Stanisławem Soyką i Kacprem Dworniczakiem. Łącznie, jego projekty uzyskały 11 odznaczeń platynowych płyt i 2 złote. Poza własnym materiałem, pisał piosenki m.in. dla takich artystów jak Krzysztof Krawczyk, Monika Brodka i Ewa Bem.

Andrzej stale wydaje nowe utwory i koncertuje, a jego występy łączą w sobie nutkę nostalgii, refleksji, świetnego humoru i energii.

Bilety na koncert Andrzeja Piasecznego na godz. 18:00