Tego jeszcze nie grali

Kabaret
Moralnego Niepokoju

ScenaKultury Kabaret Moralnego Niepokoju

Tego jeszcze nie grali

Kabaret Moralnego Niepokoju

@ScenaKultury
zaprasza

BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki
Bielsko-Biała, 5 grudnia 2021 r. godz. 17:00 i 20:00

Tego jeszcze nie grali

Najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu Ucho prezesa. Ale akurat polityki nie ma tu zbyt wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?

Zgodnie z tytułem wszystkie skecze są premierowe, nieznane z internetu czy telewizji, a nawet ciut więcej – eksploatujące nowe formy, z których KMN wcześniej nie korzystał. Widz spotka się z tematami, które dręczą nas wszystkich – jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować próbując wybrać restaurację na obiad, jak za pomocą sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki, co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami. Fajnie jest sobie uświadomić, że inni mają tak samo. To naprawdę pomaga, czasem bardziej niż śmiech.

Scena Kyltury Kabaret Moralnego Niepokoju plakat

Jest dowcipnie, nastrojowo, czasem lirycznie, aktorzy na scenie są trzeźwi, nie profanują krzyży, nie śmieją się z ludzi tylko dlatego, że ci mają inny kolor skóry, nie wciągają na scenę widzów żeby ich ośmieszyć, przeciwnie – dbają o ich komfort starając się mówić do nich wyraźnie, a mimo to na nich nie pluć (pierwszy rząd).

A wszystko to na tle scenografii, która zapiera dech. I nie dlatego, że się kurzy, tylko dlatego, że jest efektowna.

Bilety na spektakl Kabaretu Moralnego Niepokoju na godz. 17:00

Bilety na spektakl Kabaretu Moralnego Niepokoju na godz. 20:00
Scena Kultury
Scena Kultury