gościnnie Małgorzata Ostrowska

Piotr Cugowski

Piotr Cugowski z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej w Cavatina Hall

gościnnie Małgorzata Ostrowska

Piotr Cugowski

@ScenaKultury
zaprasza

Cavatina Hall
Bielsko-Biała, 8 grudnia 2023 r. Godz. 19:00

Piotr Cugowski z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej w Cavatina Hall

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Piotra Cugowskiego z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej.
Dwie rock’owe dusze spotkają się na jednej magicznej scenie Cavatina Hall w Bielsku-Białej.
Podczas koncertu nie zabraknie porywających utworów w wykonaniu tego wspaniałego duetu.
W czasie muzycznego wieczoru usłyszycie największe przeboje Piotra Cugowskiego i energetyczne hity Małgorzaty Ostrowskiej bez wątpienia jednej z największych ikon polskiego rocka lat ’80-tych.

Piotr Cugowski z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej w Cavatina Hall

Udostępnij wydarzenie!

Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. W 2001 roku wraz z bratem, Wojtkiem Cugowskim, założył zespół bracia, który zawiesił działalność z końcem 2018 roku. Zespół zagrał setki koncertów w kraju oraz za granicą, wydając 4 albumy studyjne i wprowadzając na radiowe playlisty wiele przebojów, m.in.: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „niepisane”, “Za szkłem”, „Po drugiej stronie chmur”, “Missing every moment”.

Piotr Cugowski jest częstym gościem w różnego rodzaju projektach muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach muzycznych sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz z legendami światowej muzyki, m.in.: jonem lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou.

W 2018 roku Piotr został zaangażowany przez telewizję polską do udziału w telewizyjnym show the Voice of Poland w roli trenera wokalnego. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna sprawiły, że uczestnicy walczący o miano najlepszego głosu w Polsce pracowali z autorytetem w dziedzinie śpiewu, co jednocześnie przełożyło się na jakość artystyczną programu.

Z końcem 2018 roku zespół bracia zawiesił działalność, a Piotr Cugowski rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową płytą. Pierwszy singiel ukazał się jeszcze jesienią 2018 roku i miał swoją premierę na antenach wszystkich czołowych stacji radiowych. 6 marca 2019 roku związek producentów audio-video przyznał mu status platynowej płyty.

W 2019 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Piotra Cugowskiego pt. “40”. Oprócz utworu “Kto nie kochał” promowały ją piosenki oraz teledyski: “Zostań ze mną”, “Daj mi żyć” i “Takich jak my nie znał świat”.

Małgorzata Ostrowska jest jedną z muzycznych ikon lat 80. Od czterech dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna, dysponująca jednym z najbardziej charakterystycznych głosów w Polsce.

W swoim dorobku ma wiele przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem lombard: „Szklana pogoda”, „Gołębi puch”, „Adriatyk, ocean gorący”, „Mister of America”, „Mam dość”, „Droga pani z TV”, „taniec pingwina na szkle”, jak i solowych: „Rzeka we mnie”, „Słowa”, „Szpilki”, „po niebieskim niebie” czy kultowa już „Meluzyna”, na której wychowało się całe pokolenie akademii Pana Kleksa.

Małgorzata Ostrowska jest właścicielką „Bursztynowego słowika” za całokształt działalności artystycznej, którego otrzymała podczas festiwalu w Sopocie. W 2007 roku odsłoniła swoją gwiazdę w alei gwiazd polskiej piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 festiwalu otrzymała tytuł „Ikony festiwalu opolskiego”.

W 2019 roku ukazał się nowy album Małgorzaty pt. „Na świecie nie ma pustych miejsc”, na który jej fani czekali 12 lat. Płytę promowały utwory: „Ziemia w ogniu”, „Zostań i „Teraz”. Rok 2021 artystka rozpoczęła od wydania koncertowego albumu pt. „Piękna pani meluzyna” zarejestrowanego podczas jednego z nielicznych (w powodu pandemii) koncertów w 2020 roku – w sali koncertowej radia Lublin. Na płycie znalazły się największe przeboje wokalistki oraz najnowsze utwory, w wersjach akustycznych.

Bilety na koncert Piotra Cugowskiego z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej na godz. 19:00